trwa wczytywanie...

Szukasz skutecznych rozwiązań reklamowych? Postaw na roll upy

2024-01-04

Szukasz pomysłu na skuteczną reklamę? Postaw na nośniki typu roll up. Poznaj ich zalety i dowiedz się, kiedy najczęściej są stosowane. Przeczytaj, przygotuj dobry projekt i wykorzystaj go w swojej własnej kampanii.

Od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów naszej drukarni z Krakowa oferującej wydruki wielkoformatowe. Roll upy to uniwersalny sposób na promocję marki lub konkretnego produktu. Są wykorzystywane w wielu różnych branżach - w reklamie wewnętrznej oraz zewnętrznej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w czym tkwi tajemnica ich skuteczności, gdzie najczęściej są stosowane oraz jak prawidłowo je zaprojektować.

Dlaczego roll upy są chętnie wykorzystywane do reklamy?

Popularne systemy roll up to nośniki reklamowe składające się z planszy, kasety wyposażonej w system rolujący i wysięgnika. Wystarczy rozwinąć grafikę z kasetki i zamocować na maszcie. Po zdjęciu listwy, mechanizm rolujący zwija reklamę i chowa ją do kasety.

Ich główne zalety to:

 • prostota działania - montaż i demontaż roll upa jest szybki i łatwy;
 • mobilność - są wytrzymałe, stabilne, a jednocześnie bardzo lekkie. Można bez problemu przenosić je w dowolne miejsce, dlatego doskonale sprawdzają się podczas kampanii reklamowych w terenie. Producenci mogą wyposażyć je w dodatkową torbę, co ułatwia transport;
 • solidność wykonania - kaseta chroni tablicę z grafiką przed uszkodzeniem mechanicznym oraz niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi (np. wilgocią, promieniami UV, od których nadruki mogłyby wyblaknąć);
 • uniwersalność - świetnie sprawdzą się zarówno w siedzibie firmy czy urzędu, jak i podczas zewnętrznych akcji promocyjnych;
 • funkcjonalność - po zakończeniu kampanii wystarczy zmienić tablicę, aby dopasować stary roll up do aktualnych potrzeb (np. reklamy wprowadzanego właśnie na rynek produktu);
 • niska cena - koszt wytworzenia takiego banera reklamowego nie jest wysoki w stosunku do jego jakości oraz ogromnych możliwości zastosowania;
 • wysoka skuteczność - wystarczy przygotować przejrzysty projekt z przekonującym tekstem oraz oryginalną grafiką, aby przyciągnąć uwagę i dotrzeć ze swoim przekazem do szerokiej grupy odbiorców.

Gdzie warto stosować roll upy?

Wysoka skuteczność tego nośnika sprawia, że roll upy znajdują szerokie zastosowanie. Bardzo często wykorzystywane są podczas branżowych targów, konferencji, szkoleń, sympozjów, wykładów i prezentacji. Wiele firm zabiera je na wszelkiego typu eventy, gdzie pozwalają promować markę bądź konkretne produkty. Mogą towarzyszyć hostessom i promotorom podczas zakrojonych na szeroką skalę imprez plenerowych (miejskich pikników, festynów, festiwali itp.), akcji promocyjnych w restauracjach, galeriach handlowych czy na deptakach. Czasami bywają ustawiane również w siedzibach przedsiębiorstw i instytucji (np. w recepcjach), gdzie stanowią jeden z elementów reprezentacyjnych.

rollup

Przygotuj projekt do druku

Dobre banery reklamowe muszą być czytelne, przejrzyste i dopasowane do identyfikacji wizualnej marki. Stwórz projekt, który rzeczywiście przykuje uwagę, w pozytywnym świetle ukaże Twoją markę i zachęci odbiorców do konkretnego działania (np. zakupu produktu czy nawiązania współpracy).

Zadbaj o przekaz, który trafi na Twój roll up. Chwytliwe hasło stanowi bardzo ważny element każdej reklamy. Napisz go językiem dopasowanym do grupy docelowej. Slogan powinien być zwięzły, jasny w odbiorze, a jednocześnie intrygujący. Do treści dopasuj odpowiednią szatę graficzną. Wykorzystaj unikalne zdjęcia, a nie obrazy z gotowych baz, aby kojarzyły się wyłącznie z Twoją firmą. Pamiętaj, że wydruki wielkoformatowe wymagają wysokiej rozdzielczości (powyżej 300 DPI). Zapisz je w formacie CMYK - dzięki temu Twój projekt będzie przygotowany do fizycznego druku.

Najważniejsze informacje dobrze wyeksponuj. Na roll upie umieść:

 • logo (na górze);
 • slogan reklamowy;
 • kluczowe informacje, które chcesz przekazać (o przedsiębiorstwie, usługach, produktach) - najlepiej na wysokości oczu czytającego;
 • dane kontaktowe (na dole).

Złóż zamówienie w drukarni Gomeo i reklamuj swój biznes

Chcesz zamówić wydruki wielkoformatowe nośników typu roll up? Drukarnia Gomeo z Krakowa wykonuje 2-metrowe banery reklamowe w różnych szerokościach: 85 cm, 100 cm, 120 cm, 150 cm. Sprawdź naszą ofertę i razem z nami promuj markę w swoim otoczeniu.

Szukasz więcej rozwiązań? Zgłoś się do nas!

Poszukujesz innych rozwiązań, które pozwolą Ci przygotować kompleksową kampanię dla swojego biznesu? Zapraszamy! Polecamy roll upy, banery reklamowe, plakaty, opakowania, kalendarze, notesy, teczki, naklejki i inne wydruki. Na terenie miasta Kraków zamówienia dostarczamy bezpłatnie. Masz dodatkowe pytania? Zapraszamy do kontaktu - pomożemy Ci dobrać nośniki idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb.