trwa wczytywanie...

Pierwsze zamówienie ulotek w drukarni - co powinieneś wiedzieć?

2024-01-18

Jak zlecić druk ulotek reklamowych? Dowiedz się, jak przygotować zamówienie i złożyć je w drukarni, aby zyskać dokładnie takie materiały, o jakie Ci chodzi. Przeczytaj nasz poradnik i uniknij błędów.

Od lat są uważane za jedną z najskuteczniejszych form promocji. Ulotki reklamowe swoją popularność zawdzięczają uniwersalności, niewygórowanym kosztom i szerokiemu zastosowaniu. Nasza drukarnia internetowa z Krakowa realizuje bardzo dużo zamówień na tego typu materiały. Chcesz wypróbować je do promocji swojej firmy, ale nie wiesz, od czego zacząć? Przygotowaliśmy przejrzysty poradnik, z którego dowiesz się, jak zamówić druk ulotek. Przeczytaj i przygotuj swój własny projekt.

Jak złożyć zamówienie na wydruk ulotek reklamowych w drukarni?

Możesz wykorzystać je podczas kampanii w galeriach handlowych, na głównym deptaku swojego miasta czy w czasie imprez plenerowych. Ulotki reklamowe zabierzesz także na branżowe targi, konferencje, szkolenia, sympozja, eventy i inne wydarzenia przyciągające tłumy. Nie warto rezygnować z tej tradycyjnej formy dotarcia do klientów, ponieważ jest tania i skuteczna.

Jesteś początkującym przedsiębiorcą i nie wiesz, jak złożyć zamówienie na druk ulotek? A może prowadzisz już biznes od dłuższego czasu, ale dotąd skupiałeś się głównie na promocji w Internecie? Przedstawiamy kolejne kroki, które ułatwią Ci zadanie. Skorzystaj z naszych wskazówek i uniknij nieporozumień, które mogą wydłużyć proces realizacji czy niepotrzebnie zwiększyć koszty.

Zdecyduj, jaki format i ilość ulotek chcesz zamówić

Zanim zdecydujesz się na druk ulotek, określ nakład, którego będziesz potrzebować. Powinien być on dopasowany do zaplanowanej kampanii i skali Twoich działań. W naszej drukarni internetowej w Krakowie możesz zamówić od 50 nawet do 50 000 szt. Stosujemy promocyjne ceny dla większych pakietów.

Kolejną ważną decyzją jest format. Oferujemy:

  • A3 (297x420 mm),
  • A4 (210x297 mm),
  • A5 (148x210 mm),
  • DL (99x210 mm),
  • A6 (105x148 mm),
  • A7 (74x105 mm).

Rozmiar dopasuj do ilości informacji, które chcesz przekazać. Najmniejsze formaty A7 i A6 zmieszczą podstawowe dane. A5 to odpowiednik kartki z zeszytu szkolnego. Jest bardzo często wybierany, ponieważ daje miejsce na realizację ciekawego projektu, a jednocześnie jest poręczny.

Większe ulotki A4 i A3 sprawdzają się głównie wtedy, gdy chcesz, aby zmieściły np. całą ofertę handlową. Zwróć jednak uwagę, że tak duże kartki są niewygodne, dlatego możesz rozdawać je np. jako załącznik do firmowych gadżetów reklamowych czy wkładać do teczek, ale już niekoniecznie sprawdzą się w czasie kampanii promocyjnych na ulicach, w centrach handlowych czy podczas eventów. Wtedy lepszym rozwiązaniem będą ulotki składane. Wewnętrzną część wykorzystasz do przekazania bardziej szczegółowych danych, a na okładce zamieścisz np. logo, grafikę i ciekawe hasło.

ulotka

Wybierz materiał i uszlachetnienia ulotek dostępne w ofercie drukarni

Następnym krokiem jest dobór materiału. W naszej standardowej ofercie dostępny jest wydruk na papierze typu kreda. Możesz wybrać wersję matową lub błyszczącą. Zależy Ci na bardziej oryginalnym projekcie? Najbardziej wymagającym klientom polecamy druk ulotek na papierze ozdobnym. Do wyboru pozostaje np. karton ze specjalnym efektem, biała folia statyczna czy elegancka masa perłowa.

Dodatkowo możesz zamówić uszlachetnienia. Dostępna jest dwustronna folia matowa lub błyszcząca. Jeszcze bardziej ozdobny efekt zyskasz, gdy zdecydujesz się na złocenia lub srebrzenia. W ten sposób możesz wyróżnić np. logo marki, nazwę produktu lub inny element, na którego wyeksponowaniu najbardziej Ci zależy.

Dostarcz projekt ulotek drukarni i czekaj na jego realizację

Ostatnim etapem jest przygotowanie i dostarczenie projektu ulotek. Na stronie naszej drukarni internetowej znajdziesz gotowe szablony, które ułatwią Ci to zadanie. Preferujemy przesłanie plików w formacie PDF, JPG, TIF. Spady powinny mieć po 2 mm z każdej strony. Zalecamy rozdzielczość map bitowych 300 DPI, kolorystykę w palecie CMYK, zamianę czcionek na krzywe oraz margines wewnętrzny 3 mm.

Masz pytania? Zachęcamy do kontaktu!

Wiesz już, jak przygotować idealny projekt i złożyć zamówienie? Drukarnia internetowa Gomeo oferuje tanie ulotki w wielu różnych formatach i kształtach. Oprócz standardowych prostokątów polecamy również kwadraty, wersje okrągłe oraz zawieszki z nacięciem czy perforacją (z otworem i numerkiem). Na teranie miasta Kraków materiały dostarczamy bezpłatnie. Masz dodatkowe pytania? Zachęcamy do kontaktu - nasz pracownik przedstawi Ci produkty z oferty i pomoże podjąć decyzję.