trwa wczytywanie...

Chcesz zlecić wydruk plakatów? Sprawdź, co warto wiedzieć!

2023-07-28

O czym pamiętać decydując się na profesjonalny wydruk plakatów do celów marketingowych lub informacyjnych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak przygotować projekt i który rodzaj druku wybrać.

Plakaty to doskonały sposób na przekazanie informacji dotyczących zaplanowanego wydarzenia czy przedstawienia oferty firmy. Profesjonalna drukarnia w Krakowie zajmie się wydrukiem plakatów wysokiej jakości, dzięki którym osiągniesz swój cel. Jednak każdemu może nasunąć się kilka pytań. Jak przygotować projekt? Wybrać druk offsetowy czy cyfrowy? I co w ogóle umieścić na takim plakacie?

Jak przygotować projekt plakatu?

Przygotowując projekt plakatu, na samym początku warto wziąć pod uwagę pożądany rozmiar. Drukarnie zwykle oferują plakaty w formatach A1, A2, A3, B1, B2 czy B3. Dostępne są także warianty dwustronne, które umożliwiają umieszczenie na plakacie większej ilości informacji.

O czym jeszcze pamiętać przygotowując projekt plakatu? Warto zastanowić się nad tym, co ma się na nim znajdować i do jakiego celu ma służyć plakat. Jeżeli ma on posłużyć za narzędzie do reklamowania produktów bądź usług, to warto umieścić na nim ich zalety. Dobrze też przygotować przyciągające wzrok ilustracje, dzięki którym potencjalny klient zwróci na niego uwagę. Co ważne, nie można zapomnieć o umieszczeniu na plakacie informacji kontaktowych, takich jak telefon czy adres siedziby przedsiębiorstwa.

Grafika i treść plakatu

A o czym pamiętać, jeśli chodzi o grafikę i treści umieszczane na plakacie? Jeśli chodzi o ilustracje, to nie powinny być one rozmazane - wysoka jakość to podstawa. Atrakcyjne obrazy to klucz do przyciągnięcia uwagi odbiorcy. Z kolei, jeśli chodzi o tekst, to trzeba zadbać o czytelną czcionkę. Warto również postawić na chwytliwy slogan reklamowy. Treści nie powinno być również zbyt wiele, by nie zdominowała całego plakatu. Zbyt wiele informacji może również negatywnie odbić się na czytelności plakatu. Warto umieścić na nim pewnego rodzaju "wezwanie do działania". Może być to zwrot taki "zadzwoń już teraz" lub "odwiedź nas w naszej siedzibie".

plakat

Przygotowanie projektu do druku

Przygotowując projekt do druku warto wybrać profesjonalną drukarnię, która umożliwi wydruk pożądanej liczby plakatów. Ważne, by zostały one wydrukowane na wytrzymałym papierze - plakaty niezmiernie często są narażone na działanie niesprzyjających czynników atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg czy wiatr. Projekt plakatu powinien mieć odpowiedni format - w ten sposób możesz być pewien, że wydruki będą schludne i czytelne. Przed wysłaniem projektu do druku warto również sprawdzić, czy w treści nie ma ewentualnych literówek bądź błędu w danych kontaktowych (np. w numerze telefonu).

Druk offsetowy czy cyfrowy?

Wiele drukarni oferuje druk offsetowy oraz cyfrowy. Czym się różnią? Jeśli chodzi o druk offsetowy, to z reguły jest on wybierany przy większych nakładach. Ten rodzaj druku zapewnia również doskonałą jakość wydruku oraz świetne wykończenie, jeśli chodzi o powierzchnię papieru. Niestety, z uwagi na konieczność odpowiednich przygotowań, druk offsetowy zajmuje z reguły więcej czasu, niż druk cyfrowy.

Druk cyfrowy to świetne rozwiązanie w przypadku małych i średnich nakładów. Zazwyczaj koszt tego rodzaju wydruków jest niższy. Warto pamiętać, że w niektórych przypadkach druk cyfrowy może okazać się jakościowo gorszy, niż druk offsetowy. Bądź co bądź, jest on tańszy, dlatego to idealny wybór dla klientów, którzy poszukują bardziej ekonomicznych rozwiązań, jeśli chodzi o drukowanie plakatów.

Skontaktuj się z nami!

Poszukujesz firmy, która ma w swojej ofercie drukowanie plakatów? Gomeo z siedzibą w Krakowie zapewnia najwyższą jakość wydruków. Zlecenia realizujemy na wysokiej jakości sprzęcie. Stosujemy nowoczesne technologie, dzięki którym możemy dostarczać naszym klientom plakaty spełniające najbardziej skomplikowane wymagania. Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem poczty e-mail. Z przyjemnością odpowiemy na pytania, w profesjonalny sposób doradzimy i przedstawimy szczegóły dotyczące oferty. Gwarantujemy doskonałe ceny, szeroki wybór usług oraz solidność i profesjonalizm w każdym calu.